Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.

Join the forum, it's quick and easy

Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.
Месечина
Април 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Анкета
online survey
Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди

Вто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

Струшко Аматерско Астрономско Друштво 50254_146336615409267_661_n

На 21 Октомври Струшкото Аматерско Астрономско Друштво организира набљудување на метеорскиот дожд Ориониди.Локацијата на овој настан ќе биде Автокампот АС - Струга,со почеток од 00:00 часот па се до раните утрински часови,нормално ако не послужи времето Very Happy

Comments: 0

Latest topics
» Жртви на вселенските истражувања
Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyНед Окт 24, 2010 4:06 pm by DarkAngelMKD

» една забелешка
Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyЧет Окт 14, 2010 5:49 pm by anti-spam-master

» Четири телескопи за онлајн сликање на ѕвезди
Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyСре Окт 13, 2010 10:45 pm by DarkAngelMKD

» Астрономијата го одбележа дваесеттиот век
Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyВто Окт 12, 2010 10:41 pm by DarkAngelMKD

» Слика од јадрото на Халеевата Комета
Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyВто Окт 12, 2010 10:20 pm by DarkAngelMKD

» Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди
Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyВто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

» Ауригиди
Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyПон Окт 11, 2010 9:22 pm by DarkAngelMKD

» Ориониди
Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyПон Окт 11, 2010 8:42 pm by DarkAngelMKD

» Персеиди
Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyПон Окт 11, 2010 8:33 pm by DarkAngelMKD

Statistics
Постојат b>12 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Marija

Нашите членови се испратиле точно 152 мислења in 140 subjects
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 22 во Пет Окт 08, 2021 11:35 pm
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website


Сега е точно Сре Апр 24, 2024 7:29 am


 • ОФИЦИЈАЛНИ ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • Струшко Аматерско Астрономско Друштво

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • АСТРОНОМИЈА

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • ОФ ТОПИК ФОРУМ

  Теми
  Мислења
  Последно мислење
 • Off-topic теми


  Имате нешто да кажете што не е поврзано со астрономијата? Интересни вести, информации или пак сакате да оговарате - Ова е вистинското место за вас.
  1 Теми
  1 Мислења
  Ogame.org
  Сре Окт 06, 2010 5:11 pm
  DarkAngelMKD Видете го последното мислење
 • Боречки клуб


  Имате проблеми со некој член? Именувајте го во оваа тема и искажете му ги чувствата или објаснете му две-три работи.
  0 Теми
  0 Мислења

 • Хумор


  Овде можете да споделувате вицови,смешни изреки и други хумористични работи со останатите членови
  0 Теми
  0 Мислења

 • Recently shared images

Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?

In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 22 во Пет Окт 08, 2021 11:35 pm

Регистрирани членови: Никој


No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days

Legend : [ Администратори ][ Модератори ]

Statistics

Нашите членови се испратиле точно 152 мислења

Постојат b>12 регистрирани членови

Најновиот регистриран член е Marija


 • Нови мислењаНови мислења
 • Нема нови мислењаНема нови мислења
 • Форумот е заклученФорумот е заклучен