Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.

Join the forum, it's quick and easy

Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.
Месечина
Април 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Анкета
online survey
Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди

Вто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

Latest topics and discussions - Струшко Аматерско Астрономско Друштво 50254_146336615409267_661_n

На 21 Октомври Струшкото Аматерско Астрономско Друштво организира набљудување на метеорскиот дожд Ориониди.Локацијата на овој настан ќе биде Автокампот АС - Струга,со почеток од 00:00 часот па се до раните утрински часови,нормално ако не послужи времето Very Happy

Comments: 0

Latest topics
» Жртви на вселенските истражувања
Latest topics and discussions - Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyНед Окт 24, 2010 4:06 pm by DarkAngelMKD

» една забелешка
Latest topics and discussions - Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyЧет Окт 14, 2010 5:49 pm by anti-spam-master

» Четири телескопи за онлајн сликање на ѕвезди
Latest topics and discussions - Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyСре Окт 13, 2010 10:45 pm by DarkAngelMKD

» Астрономијата го одбележа дваесеттиот век
Latest topics and discussions - Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyВто Окт 12, 2010 10:41 pm by DarkAngelMKD

» Слика од јадрото на Халеевата Комета
Latest topics and discussions - Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyВто Окт 12, 2010 10:20 pm by DarkAngelMKD

» Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди
Latest topics and discussions - Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyВто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

» Ауригиди
Latest topics and discussions - Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyПон Окт 11, 2010 9:22 pm by DarkAngelMKD

» Ориониди
Latest topics and discussions - Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyПон Окт 11, 2010 8:42 pm by DarkAngelMKD

» Персеиди
Latest topics and discussions - Струшко Аматерско Астрономско Друштво EmptyПон Окт 11, 2010 8:33 pm by DarkAngelMKD

Statistics
Постојат b>12 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Marija

Нашите членови се испратиле точно 152 мислења in 140 subjects
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 22 во Пет Окт 08, 2021 11:35 pm
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website


Latest discussions

  • Теми
    Одговори
    Видено е
    Последно мислење

Вратете се на почетокот

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Отиди до: