Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.

Join the forum, it's quick and easy

Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.
Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Месечина
Април 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Анкета
online survey
Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди

Вто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

Слика од јадрото на Халеевата Комета 50254_146336615409267_661_n

На 21 Октомври Струшкото Аматерско Астрономско Друштво организира набљудување на метеорскиот дожд Ориониди.Локацијата на овој настан ќе биде Автокампот АС - Струга,со почеток од 00:00 часот па се до раните утрински часови,нормално ако не послужи времето Very Happy

Comments: 0

Latest topics
» Жртви на вселенските истражувања
Слика од јадрото на Халеевата Комета EmptyНед Окт 24, 2010 4:06 pm by DarkAngelMKD

» една забелешка
Слика од јадрото на Халеевата Комета EmptyЧет Окт 14, 2010 5:49 pm by anti-spam-master

» Четири телескопи за онлајн сликање на ѕвезди
Слика од јадрото на Халеевата Комета EmptyСре Окт 13, 2010 10:45 pm by DarkAngelMKD

» Астрономијата го одбележа дваесеттиот век
Слика од јадрото на Халеевата Комета EmptyВто Окт 12, 2010 10:41 pm by DarkAngelMKD

» Слика од јадрото на Халеевата Комета
Слика од јадрото на Халеевата Комета EmptyВто Окт 12, 2010 10:20 pm by DarkAngelMKD

» Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди
Слика од јадрото на Халеевата Комета EmptyВто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

» Ауригиди
Слика од јадрото на Халеевата Комета EmptyПон Окт 11, 2010 9:22 pm by DarkAngelMKD

» Ориониди
Слика од јадрото на Халеевата Комета EmptyПон Окт 11, 2010 8:42 pm by DarkAngelMKD

» Персеиди
Слика од јадрото на Халеевата Комета EmptyПон Окт 11, 2010 8:33 pm by DarkAngelMKD

Statistics
Постојат b>12 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Marija

Нашите членови се испратиле точно 152 мислења in 140 subjects
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 22 во Пет Окт 08, 2021 11:35 pm
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website


Слика од јадрото на Халеевата Комета

Go down

Слика од јадрото на Халеевата Комета Empty Слика од јадрото на Халеевата Комета

Пишување by DarkAngelMKD Вто Окт 12, 2010 10:20 pm

Слика од јадрото на Халеевата Комета Jadronahaleevakometa
Јадрото на Халеевата комета.

Оваа слика е составена со спојување на 68 слики испратени од леталото
Giotto на 13 и 14 март 1986 година
DarkAngelMKD
DarkAngelMKD
Администратор
Администратор

Број на мислења : 145
Join date : 2010-10-03
Age : 34
Местолокација : Струга

http://www.saad.con.mk

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот