Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.

Join the forum, it's quick and easy

Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.
Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Месечина
Април 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Анкета
online survey
Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди

Вто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

една забелешка 50254_146336615409267_661_n

На 21 Октомври Струшкото Аматерско Астрономско Друштво организира набљудување на метеорскиот дожд Ориониди.Локацијата на овој настан ќе биде Автокампот АС - Струга,со почеток од 00:00 часот па се до раните утрински часови,нормално ако не послужи времето Very Happy

Comments: 0

Latest topics
» Жртви на вселенските истражувања
една забелешка EmptyНед Окт 24, 2010 4:06 pm by DarkAngelMKD

» една забелешка
една забелешка EmptyЧет Окт 14, 2010 5:49 pm by anti-spam-master

» Четири телескопи за онлајн сликање на ѕвезди
една забелешка EmptyСре Окт 13, 2010 10:45 pm by DarkAngelMKD

» Астрономијата го одбележа дваесеттиот век
една забелешка EmptyВто Окт 12, 2010 10:41 pm by DarkAngelMKD

» Слика од јадрото на Халеевата Комета
една забелешка EmptyВто Окт 12, 2010 10:20 pm by DarkAngelMKD

» Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди
една забелешка EmptyВто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

» Ауригиди
една забелешка EmptyПон Окт 11, 2010 9:22 pm by DarkAngelMKD

» Ориониди
една забелешка EmptyПон Окт 11, 2010 8:42 pm by DarkAngelMKD

» Персеиди
една забелешка EmptyПон Окт 11, 2010 8:33 pm by DarkAngelMKD

Statistics
Постојат b>12 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Marija

Нашите членови се испратиле точно 152 мислења in 140 subjects
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 22 во Пет Окт 08, 2021 11:35 pm
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website


една забелешка

2 posters

Go down

една забелешка Empty една забелешка

Пишување by anti-spam-master Пон Окт 11, 2010 5:33 pm

имам една забелешка околу addons што се појавуваат на форумов.
и би му предложил на админот да ги исклучи.
anti-spam-master
anti-spam-master
Почетник
Почетник

Број на мислења : 6
Join date : 2010-10-10

Вратете се на почетокот Go down

една забелешка Empty Re: една забелешка

Пишување by DarkAngelMKD Пон Окт 11, 2010 5:57 pm

Наведи кои се тие addons што се појавуваат на форумов ?
DarkAngelMKD
DarkAngelMKD
Администратор
Администратор

Број на мислења : 145
Join date : 2010-10-03
Age : 34
Местолокација : Струга

http://www.saad.con.mk

Вратете се на почетокот Go down

една забелешка Empty Re: една забелешка

Пишување by anti-spam-master Вто Окт 12, 2010 4:23 pm

мислев на банерите што се појавуваат под менито.
anti-spam-master
anti-spam-master
Почетник
Почетник

Број на мислења : 6
Join date : 2010-10-10

Вратете се на почетокот Go down

една забелешка Empty Re: една забелешка

Пишување by DarkAngelMKD Вто Окт 12, 2010 7:13 pm

Ова е бесплатен форум и банерите не можам да ги тргнам Sad
DarkAngelMKD
DarkAngelMKD
Администратор
Администратор

Број на мислења : 145
Join date : 2010-10-03
Age : 34
Местолокација : Струга

http://www.saad.con.mk

Вратете се на почетокот Go down

една забелешка Empty Re: една забелешка

Пишување by anti-spam-master Чет Окт 14, 2010 5:49 pm

DarkAngelMKD напиша:Ова е бесплатен форум и банерите не можам да ги тргнам Sad
не можеш да ги тргнеш но можеш да ги направиш да се покажуваат само на гостите кои го посетуваат форумов.
ќе видам утре на моите форуми од овој фри хост и ќе ти кажам во кои опции е тоа.
anti-spam-master
anti-spam-master
Почетник
Почетник

Број на мислења : 6
Join date : 2010-10-10

Вратете се на почетокот Go down

една забелешка Empty Re: една забелешка

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот