Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.

Join the forum, it's quick and easy

Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.
Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Месечина
Април 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Анкета
online survey
Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди

Вто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

Официјални правила на форумот 50254_146336615409267_661_n

На 21 Октомври Струшкото Аматерско Астрономско Друштво организира набљудување на метеорскиот дожд Ориониди.Локацијата на овој настан ќе биде Автокампот АС - Струга,со почеток од 00:00 часот па се до раните утрински часови,нормално ако не послужи времето Very Happy

Comments: 0

Latest topics
» Жртви на вселенските истражувања
Официјални правила на форумот EmptyНед Окт 24, 2010 4:06 pm by DarkAngelMKD

» една забелешка
Официјални правила на форумот EmptyЧет Окт 14, 2010 5:49 pm by anti-spam-master

» Четири телескопи за онлајн сликање на ѕвезди
Официјални правила на форумот EmptyСре Окт 13, 2010 10:45 pm by DarkAngelMKD

» Астрономијата го одбележа дваесеттиот век
Официјални правила на форумот EmptyВто Окт 12, 2010 10:41 pm by DarkAngelMKD

» Слика од јадрото на Халеевата Комета
Официјални правила на форумот EmptyВто Окт 12, 2010 10:20 pm by DarkAngelMKD

» Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди
Официјални правила на форумот EmptyВто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

» Ауригиди
Официјални правила на форумот EmptyПон Окт 11, 2010 9:22 pm by DarkAngelMKD

» Ориониди
Официјални правила на форумот EmptyПон Окт 11, 2010 8:42 pm by DarkAngelMKD

» Персеиди
Официјални правила на форумот EmptyПон Окт 11, 2010 8:33 pm by DarkAngelMKD

Statistics
Постојат b>12 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Marija

Нашите членови се испратиле точно 152 мислења in 140 subjects
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 22 во Пет Окт 08, 2021 11:35 pm
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website


Официјални правила на форумот

Go down

Официјални правила на форумот Empty Официјални правила на форумот

Пишување by DarkAngelMKD Нед Окт 03, 2010 8:04 pm

1.Забранета е секаков вид навреда и заканување на другите членови на форумот.Национализмот нема да се толерира.

2.Администраторите и модераторите имаат право да изменуваат/бришат и префрлуваат мислења без предупредување.

3.Забрането е пишување на неважни и неповрзани постови во врска со темата.

4.Порнографски содржини се строго забранети за постирање.

5.Претерано пишување на текст, користење на смајли, интерпункциски знаци и сл. ќе биде отстрането.

6.Забрането е постирање или било каква промоција на материјал кој нарушува авторски права.

7.Стриктно зборување за астрономија и работи поврзани со астрономијата.

8.Препорачано е да се пишува со кириличен фонт,но не е задолжително.

9.Забрането е спамирање за секое спамирање се добива бан.

10.За секое прекршување на правилата администрацијата доделува предупредување,на 3-тото предупредување се добива бан за кој администрација одлучува колку ке трае.

11.Ако некое од правилата не ви е јасно ,контактирајте ја администрацијата за повеќе информации.
DarkAngelMKD
DarkAngelMKD
Администратор
Администратор

Број на мислења : 145
Join date : 2010-10-03
Age : 34
Местолокација : Струга

http://www.saad.con.mk

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот