Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.

Join the forum, it's quick and easy

Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.
Месечина
Април 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Анкета
online survey
Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди

Вто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

Нашиот Сончев Систем 50254_146336615409267_661_n

На 21 Октомври Струшкото Аматерско Астрономско Друштво организира набљудување на метеорскиот дожд Ориониди.Локацијата на овој настан ќе биде Автокампот АС - Струга,со почеток од 00:00 часот па се до раните утрински часови,нормално ако не послужи времето Very Happy

Comments: 0

Latest topics
» Жртви на вселенските истражувања
Нашиот Сончев Систем EmptyНед Окт 24, 2010 4:06 pm by DarkAngelMKD

» една забелешка
Нашиот Сончев Систем EmptyЧет Окт 14, 2010 5:49 pm by anti-spam-master

» Четири телескопи за онлајн сликање на ѕвезди
Нашиот Сончев Систем EmptyСре Окт 13, 2010 10:45 pm by DarkAngelMKD

» Астрономијата го одбележа дваесеттиот век
Нашиот Сончев Систем EmptyВто Окт 12, 2010 10:41 pm by DarkAngelMKD

» Слика од јадрото на Халеевата Комета
Нашиот Сончев Систем EmptyВто Окт 12, 2010 10:20 pm by DarkAngelMKD

» Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди
Нашиот Сончев Систем EmptyВто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

» Ауригиди
Нашиот Сончев Систем EmptyПон Окт 11, 2010 9:22 pm by DarkAngelMKD

» Ориониди
Нашиот Сончев Систем EmptyПон Окт 11, 2010 8:42 pm by DarkAngelMKD

» Персеиди
Нашиот Сончев Систем EmptyПон Окт 11, 2010 8:33 pm by DarkAngelMKD

Statistics
Постојат b>12 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Marija

Нашите членови се испратиле точно 152 мислења in 140 subjects
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 22 во Пет Окт 08, 2021 11:35 pm
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website


Сега е точно Сре Апр 24, 2024 7:13 am

Нашиот Сончев Систем

 • Теми
  Одговори
  Видено е
  Последно мислење
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  1 Одговори
  693 Видено е
  anti-spam-master Последно мислењеВидете го последното мислење
  Нед Окт 10, 2010 3:01 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  1545 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 5:13 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  480 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 5:05 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  742 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 5:02 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  549 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 4:55 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  1051 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 4:53 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  1042 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 4:52 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  515 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 4:48 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  395 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 4:34 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  416 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 4:32 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  374 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 4:27 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  374 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 4:24 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  403 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 4:19 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  434 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 4:03 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  996 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 3:37 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  503 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 3:08 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  395 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 2:57 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  387 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 2:48 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  436 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Пон Окт 04, 2010 4:02 am
 
 

Членови кои го разгледуваат овој форум: Никој
Модератор

Модератори

Permissions in this forum:

Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Legend
 • Нови мислења Нови мислења
 • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
 • Нема нови мислења Нема нови мислења
 • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
 • Објава Објава
 • Важна тема Важна тема
 • Global announcement Global announcement