Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.

Join the forum, it's quick and easy

Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.
Месечина
Април 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Анкета
online survey
Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди

Вто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

Соѕвездија 50254_146336615409267_661_n

На 21 Октомври Струшкото Аматерско Астрономско Друштво организира набљудување на метеорскиот дожд Ориониди.Локацијата на овој настан ќе биде Автокампот АС - Струга,со почеток од 00:00 часот па се до раните утрински часови,нормално ако не послужи времето Very Happy

Comments: 0

Latest topics
» Жртви на вселенските истражувања
Соѕвездија EmptyНед Окт 24, 2010 4:06 pm by DarkAngelMKD

» една забелешка
Соѕвездија EmptyЧет Окт 14, 2010 5:49 pm by anti-spam-master

» Четири телескопи за онлајн сликање на ѕвезди
Соѕвездија EmptyСре Окт 13, 2010 10:45 pm by DarkAngelMKD

» Астрономијата го одбележа дваесеттиот век
Соѕвездија EmptyВто Окт 12, 2010 10:41 pm by DarkAngelMKD

» Слика од јадрото на Халеевата Комета
Соѕвездија EmptyВто Окт 12, 2010 10:20 pm by DarkAngelMKD

» Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди
Соѕвездија EmptyВто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

» Ауригиди
Соѕвездија EmptyПон Окт 11, 2010 9:22 pm by DarkAngelMKD

» Ориониди
Соѕвездија EmptyПон Окт 11, 2010 8:42 pm by DarkAngelMKD

» Персеиди
Соѕвездија EmptyПон Окт 11, 2010 8:33 pm by DarkAngelMKD

Statistics
Постојат b>12 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Marija

Нашите членови се испратиле точно 152 мислења in 140 subjects
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 22 во Пет Окт 08, 2021 11:35 pm
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website


Сега е точно Сре Апр 24, 2024 7:30 am

Соѕвездија

 • Теми
  Одговори
  Видено е
  Последно мислење
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  519 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:38 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  647 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:36 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  445 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:34 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  429 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:30 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  436 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:29 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  460 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:27 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  448 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:25 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  482 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:23 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  391 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:20 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  509 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:19 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  409 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:16 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  533 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:14 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  439 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:12 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  478 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:11 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  425 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:06 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  441 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:04 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  425 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Сре Окт 06, 2010 12:03 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  430 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 11:54 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  533 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 11:08 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  863 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 11:05 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  562 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 10:50 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  491 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 10:47 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  1572 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 10:45 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  433 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 10:42 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  443 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 10:40 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  444 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 10:35 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  519 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 10:33 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  1147 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 10:31 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  390 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 10:07 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  467 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 10:03 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  413 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 10:00 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  415 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 9:59 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  471 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 9:57 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  539 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 9:55 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  1388 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 9:46 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  461 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 9:42 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  656 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 9:40 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  451 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 9:38 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  593 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 8:07 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  400 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 5:30 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  422 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 5:28 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  620 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 5:26 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  468 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 5:22 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  428 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 5:18 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  458 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 5:14 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  565 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 4:59 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  485 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 4:56 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  1034 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 4:46 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  713 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 4:31 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  517 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 4:22 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  623 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 4:17 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  711 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 4:15 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  476 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 4:12 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  602 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 4:09 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  1375 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  Вто Окт 05, 2010 4:05 pm
 
 

Членови кои го разгледуваат овој форум: Никој
Модератори

Никој

Permissions in this forum:

Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Legend
 • Нови мислења Нови мислења
 • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
 • Нема нови мислења Нема нови мислења
 • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
 • Објава Објава
 • Важна тема Важна тема
 • Global announcement Global announcement