Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.
Месечина
Септември 2019
ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Анкета
online survey
Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди

Вто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

Официјални правила на форумот 50254_146336615409267_661_n

На 21 Октомври Струшкото Аматерско Астрономско Друштво организира набљудување на метеорскиот дожд Ориониди.Локацијата на овој настан ќе биде Автокампот АС - Струга,со почеток од 00:00 часот па се до раните утрински часови,нормално ако не послужи времето Very Happy

Comments: 0

Latest topics
Statistics
Постојат b>12 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Marija

Нашите членови се испратиле точно 152 мислења in 140 subjects
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 7 во Нед Окт 10, 2010 6:16 pm
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Social bookmarking

Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website


Официјални правила на форумот

Go down

Официјални правила на форумот Empty Официјални правила на форумот

Пишување by DarkAngelMKD on Нед Окт 03, 2010 8:04 pm

1.Забранета е секаков вид навреда и заканување на другите членови на форумот.Национализмот нема да се толерира.

2.Администраторите и модераторите имаат право да изменуваат/бришат и префрлуваат мислења без предупредување.

3.Забрането е пишување на неважни и неповрзани постови во врска со темата.

4.Порнографски содржини се строго забранети за постирање.

5.Претерано пишување на текст, користење на смајли, интерпункциски знаци и сл. ќе биде отстрането.

6.Забрането е постирање или било каква промоција на материјал кој нарушува авторски права.

7.Стриктно зборување за астрономија и работи поврзани со астрономијата.

8.Препорачано е да се пишува со кириличен фонт,но не е задолжително.

9.Забрането е спамирање за секое спамирање се добива бан.

10.За секое прекршување на правилата администрацијата доделува предупредување,на 3-тото предупредување се добива бан за кој администрација одлучува колку ке трае.

11.Ако некое од правилата не ви е јасно ,контактирајте ја администрацијата за повеќе информации.
DarkAngelMKD
DarkAngelMKD
Администратор
Администратор

Број на мислења : 145
Join date : 2010-10-03
Age : 29
Местолокација : Струга

http://www.saad.con.mk

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот