Струшко Аматерско Астрономско Друштво
Добредојдовте на официјалниот форум на СААД!!!

Зачленете се или пријавете се и уживајте во престојот.
Месечина
Септември 2019
ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Анкета
online survey
Набљудување на метеорскиот дожд Ориониди

Вто Окт 12, 2010 7:21 pm by DarkAngelMKD

Соѕвездија 50254_146336615409267_661_n

На 21 Октомври Струшкото Аматерско Астрономско Друштво организира набљудување на метеорскиот дожд Ориониди.Локацијата на овој настан ќе биде Автокампот АС - Струга,со почеток од 00:00 часот па се до раните утрински часови,нормално ако не послужи времето Very Happy

Comments: 0

Latest topics
Statistics
Постојат b>12 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Marija

Нашите членови се испратиле точно 152 мислења in 140 subjects
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 7 во Нед Окт 10, 2010 6:16 pm
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Social bookmarking

Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Струшко Аматерско Астрономско Друштво on your social bookmarking website


Сега е точно Сре Сеп 18, 2019 1:24 pm

Соѕвездија

 • Теми
  Одговори
  Видено е
  Последно мислење
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  241 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:38 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  389 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:36 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  243 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:34 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  251 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:30 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  248 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:29 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  271 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:27 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  273 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:25 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  271 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:23 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  243 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:20 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  282 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:19 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  250 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:16 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  286 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:14 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  255 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:12 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  262 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:11 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  218 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:06 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  242 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:04 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  219 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Сре Окт 06, 2010 12:03 am
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  234 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 11:54 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  306 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 11:08 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  645 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 11:05 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  333 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 10:50 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  272 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 10:47 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  1176 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 10:45 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  260 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 10:42 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  250 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 10:40 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  244 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 10:35 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  304 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 10:33 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  803 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 10:31 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  218 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 10:07 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  268 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 10:03 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  224 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 10:00 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  263 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 9:59 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  301 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 9:57 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  342 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 9:55 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  1190 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 9:46 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  297 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 9:42 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  484 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 9:40 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  266 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 9:38 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  305 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 8:07 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  221 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 5:30 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  224 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 5:28 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  411 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 5:26 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  261 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 5:22 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  238 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 5:18 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  281 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 5:14 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  307 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 4:59 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  278 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 4:56 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  606 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 4:46 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  303 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 4:31 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  271 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 4:22 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  328 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 4:17 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  352 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 4:15 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  266 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 4:12 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  368 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 4:09 pm
 •  Објава:
  by DarkAngelMKD
  0 Одговори
  1214 Видено е
  DarkAngelMKD Последно мислењеВидете го последното мислење
  on Вто Окт 05, 2010 4:05 pm
 

Членови кои го разгледуваат овој форум: Никој
Модератори

Никој

Permissions in this forum:

Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Legend
 • Нови мислења Нови мислења
 • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
 • Нема нови мислења Нема нови мислења
 • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
 • Објава Објава
 • Важна тема Важна тема
 • Global announcement Global announcement